Loading...
  • <
  • >


Kişisel web sitem mustafakilic.com yenilenmiş içeriği, tasarımı ve teknolojisi ile 17 Ekim 2020 itibarıyla yayında!


Bütün bir yaz, bir dolu resimler çektik, seslendirmeler yaptık, makaleler yazdık kısa da olsa flimler çektik. Video, grafik ve seslendirme sanatçılarıyla çalıştık, yazılımcılarla kafa patlattık, içerik üreticileriyle fikir alışverişinde bulunduk, sayısız testler yaptık ve yaklaşık 100 sayfalık bir siteyi yeniden tasarladık. Sonuçta gerek içeriği gerekse tasarım ve teknolojisi ile yepyeni bir platform ortaya çıktı. Beğeneceğinizi umuyor, görüş ve önerilerinizi bekliyorum.

Herkese Merhaba,

Bilirsiniz, bazı şeyler insanın gözünde büyür. Bir türlü fırsat bulamazsınız, ya da hep bir bahaneyle ertelersiniz. Neredeyse 10 yıldır aynı tasarım ve teknoloji üzerinde, sadece içerik güncellemesiyle canlı tutmaya çalıştığım sitemi yenilemek gerçekten benim de gözümde büyüyordu. Ta ki COVID-19 bizi evlere kapatıncaya kadar.

Sözün özü, pandemiye rağmen gerçekten oldukça hareketli ve bereketli bir yaz yaşadık.

Geçen 10 yılda o kadar çok şey değişti ki bütün bunları derleyip yeni bir perspektifle toparlamak kaçınılmaz olmuştu, bir de tabi bütün bunları sürdürülebilirliğine güvenebileceğim, filtresiz, reklamsız bir platformdan yapmak istiyordum ki o da bugüne kısmet oldu.

Son 30 yılı şöyle bir gözden geçirirken gerçek bir anı panoraması yaptım, bir kez daha bu anıların iyi ve yapıcı bir parçası olan herkese çok teşekkür ediyorum.

Bu süre içerisinde bir dolu resimler çektik, seslendirmeler yaptık, makaleler yazdık, kısa da olsa flimler çektik. Video, grafik ve seslendirme sanatçılarıyla çalıştık, yazılımcılarla kafa patlattık, içerik üreticileriyle fikir alışverişinde bulunduk, sayısız testler yaptık ve derken bütün bir yazı alan bir çalışma sonucunda yaklaşık 100 sayfalık bir siteyi yeniden tasarlamış olduk.

Sonuçta gerek içeriği gerekse tasarım ve teknolojiyle yepyeni bir site ortaya çıktı ki başta eşim Esra, kardeşim Tuba ve Onur olmak üzere emeği geçen herkese bu vesile ile tekrar teşekkür ediyorum. 

Bu arada kuruluşunu henüz tamamladığımız Pirimo’nun da ilk hizmet ve ürünlerini deneme ve değerlendirme imkanı bulduk ki bu da bize ayrı bir heyecan verdi. 

Sitede bir dolu yenilikler yaptık. Filtresiz, sansürsüz bir paylaşım için yeni bir iletişim üssü tasarladık, takip ettiğim sosyal medya kanalları ile bu platformu güçlendirdik ki artık farklı kanallardaki bağlantılarıma kesintisiz ve çok daha zahmetsiz bir şekilde ulaşabileceğim. Yazılarım içinde yeni bir bloğum olacak ve düzenli olarak buraya yeni yazılar eklemeye çalışacağım.

Ana sayfada yer alacak şekilde bir video biyografi yaptık ve bu videoyu sürekli olarak güncelliyor ve geliştiriyor olacağız. Umarım izleme fırsatı bulursunuz ve eleştiri ve yorumlarınızı esirgemezsiniz. 

Biyografi ve resimleri aynı sayfada topladık. Fotoğraf konusunda yetenek ve bilgisine her zaman güvendiğim Burak Bulut’a resimler için ayrıca teşekkür ediyorum ve buradaki albümümü de zamanla zenginleştirmek istiyorum.

Bütün haber, yayın ve yayınlanmış makaleleri “Mentions” kategorisi altında topladık ve bu kaynakların orijinal kopyalarını etkileşime açık bir bağlantı ile ilgili sayfaların sonuna ekledik. Yorum, öneri ve görüşlerinizi şimdilik buradaki bağlantı üzerinden takip etmeye çalışacağım.

“Point of View”da belirli konular etrafında düzenli yazılarım olacak ve bundan sonraki konuşmalarımızı bu yazılarla derinleştiriyor ve zenginleştiriyor olacağız. 

Yepyeni bir perspektifle ilham olabileceğine inandığım görüş, öneri, düşünce ve tecrübelerimi paylaşırken sürekli ve sansürsüz iletişimde kalabileceğimiz bu platformu sizlerle paylaşmak beni oldukça heyecanlandırıyor. Beğeneceğinizi umuyor, görüş ve önerilerinizi bekliyorum.

Mustafa KILIÇ